Portfolio

Portfolio   🙂

 


Już od małego dziecka byłem bardzo kreatywnym człowiekiem.

Swoją przygodę z programowaniem zacząłem w wieku 10 lat, kiedy to dostałem swój pierwszy zestaw Mindstorm EV3.

Moja pierwsza tego typu „zabawka” rozwinęła  znacząco moje początkowe pasje, zainteresowania i horyzonty. Cały czas byłem głodny wiedzy.

 

Od  czasu otrzymania Mindstorma EV3 błyskawicznie zyskałem chęci do programowania. Tworzyłem roboty i programowałem je. Jednakże zawsze chciałem wiedzieć więcej i NIGDY NIE WYSTARCZAŁO mi to co już umiałem, dlatego szybko zapisałem się na zajęcia z budowy i programowania tego typu robotów. (Zakończyłem chodzić na nie gdy ukończyłem czwarty poziom zaawansowania – ze względu na to, że  już na 3. ,  gdy moi koledzy powoli ogarniali temat ja już byłem w nim profesjonalistą.)

Przez ten czas nauczyłem się bardzo wielu aspektów EV3. W tej dziedzinie ogromnym osiągnięciem był udział w OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH ROBOTÓW SUMO Mindstorms; odbyły się one w Politechnice Warszawskiej.

Po pewnym czasie odkryłem język Scratch. Wtedy dopiero zaczął się „dynamiczny rozwój”. Tworzyłem MASĘ gier, które non-stop ulepszałem i tworzyłem coraz to nowe wersje i bardziej rozwinięte gry. Tak samo jak w przypadku EV3 , nigdy nie wystarczały mi moje umiejętności (pomimo, że były bardzo wysokie), więc zakupiłem książkę o Scratch’u.

W końcu opanowałem te języki do PERFEKCJI i ciekawy świata odkryłem ARDUINO. Od tego czasu nauczyłem się wielu aspektów elektroniki i zacząłem tworzyć masę projektów oraz gadżetów. Zacząłem tworzyć bardzo dużo projektów oraz gadżetów. Zacząłem programować w C i C++ . Standardowo dla poszerzenia swojej wiedzy zakupiłem na początku 5 książek o Arduino (oczywiści kupowałem je pojedyńczo, gdy poprzednia była dla mnie już zbyt oczywista itd.).

Niebawem poznałem RASPBERRY PI i stałem się jego aktywnym użytkownikiem (model B+). To właśnie wtedy nauczyłem się języka PYTHON (po uprzednim przeczytaniu książek na ten temat).

Chciałem jeszcze poznać i tworzyć z BeagleBones, ale nie starczyło mi już na to czasu.

NAGLE NASTAŁ PRZEŁOMOWY MOMENT.

Po wielu gadżetach i projektach z Arduino czy Raspberry Pi, stwierdziłem, że mi mało. Zacząłem tworzyć własne urządzenia elektroniczne. Na start zakupiłem 6 książek na ten temat. Stworzyłem wiele gadżetów. Co prawda nie zrobiłem komputera, ale już WŁASNE ARDUINO – TAK ! (Inne tworzone przeze mnie projekty zawierały na przykład układ czasowy NE555).

Można powiedzieć, że przełomów było wiele.

Mój dynamiczny rozwój zwiększał swoją liczbę „gałęzi”,czyli pasji.

Zacząłem kupować coraz więcej książek…

ZACZĄŁEM TWORZYĆ GRY 3D !

Dotychczasowe gry 2D nie wystarczały mi.

Przeszedłem do najpopularniejszego, bardzo rozwiniętego i zaawansowanego silnika gier 3D – UNITY !

 

Niestety z czysto technicznych przyczyn musiałem zakończyć przygodę z tym silnikiem.

Na szczęście zdążyłem zrobić kilka gier 3D, ale co najważniejsze zdobyłem wiedzę i nowe doświadczenia (nie wspominając już o tych, których dowiedziałem się z nowej książki o Unity). Ale ja NIGDY SIĘ NIE PODDAJĘ ! Dlatego też rozpocząłem przygodę z UNREAL ENGINE ! Czy kojarzysz grę z 1999 roku, która była wtedy hitem? Działała właśnie NA TYM silniku. Oczywiście, przez tyle lat doczekał się lawiny ulepszeń.

Ciągle tworzę .

Z Unreal Engine poznałem też inny silnik tylko, że do tworzenia gier 2D na przeglądarkę internetową , w którym też tworzę gry. Specjalnie z myślą o tej stronie internetowej. Od jakiegoś czasu tworzę też strony WWW. Mam doświadczenie w kilku CMS’ach, ale akurat ten, na którym oparta jest ta strona spodobał mi się najbardziej.

 

Nie wspomniałem tu jednak o wielu rzeczach na przykład chciałem (i może niedługo zacznę) tworzyć z Picaxe (Atmega328P mam już za sobą).

Uczęszczam na wszystkie możliwe dodatkowe zajęcia, ktore chociaż trochę dotyczą moich zainteresowań. (Na marginesie: umiem także naprawiać proste urządzenia elektryczne).

 

Z pewnością niebawem rozpocznę więcej WIELKICH rozdziałów w swoim życiu.

 


Jeśli przeczytałeś powyższy tekst „od deski do deski” to BRAWA DLA CIEBIE przemiły czytelniku gdyż zawiera AŻ 587 SŁÓW !!! Widać, że rzeczywiście Cię zainteresował.


Przeczytałeś już portfoilio? KONIECZNIE ZOBACZ GALERIĘ !

THE END  😀

 

Reklamy

7 myśli w temacie “Portfolio”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

dowiedz się więcej o moich grach i programach.

%d blogerów lubi to: